InstagramFacebookFacebookYoutubePinterestTwitterLinkedin096 707-40-47Рус

Композиція з орхідей своїми руками (відео)

Керівник ландшафтної компанії "Магія саду" Катерина Кордун настільки любить орхідеї, що без них просто не мислить свого життя. Катерину запросили в програму "Вдалий проект" на телеканалі "Інтер", де вона розповіла: як за допомогою однієї орхідеї виростити цілий тропічний сад. Прямо на ваших очах народиться унікальна композиція з орхідей, для створення якої не буде зрізано жодної квітки.

Багато хто з нас любить квіткові композиції з орхідей, але купувати їх в магазині занадто дорого. А зробити своїми руками вирішується не кожен, адже ми боїмося погубити орхідеї. Я розповім, як розмножувати, використовувати для композиції чудові орхідеї. Для цього нам знадобиться орхідеї, фітонії, скляна ємність, грунт для посадки, цеоліт, розчин марганцівки і пластикові ємності.

Купуючи орхідею в магазині, ми дуже довго чекаємо, коли на ній з'являться молоді рослини. Існує два основних способи вегетативного розмноження орхідеї: молоді рослини або з'являються з розетки; або на квітконосі. У нас вже є орхідея, на квітконосі якої утворилася гілка. Тепер ми її можемо пересадити в нову ємність, так як тут вже є два корінці. У нашому випадку цветонос вже почав засихати, тому ми терміново повинні рятувати цю рослину. Для цього ми зрізаємо рослину з квітконосу і пересаджуємо її в грунт з суміші кори і цеоліту.

У природі орхідеї ростуть на деревах, тому кора, як не можна краще, підійде для цієї рослини. Цеоліт ж, в свою чергу, корисна речовина - це продукт вулканічної лави гірської породи. Цеоліт дуже вологоємний, тому він корисний для орхідеї. Ми використовуємо вже попередньо замочений цеоліт - він буде утримувати вологу рослини, та, коли необхідно, підживлювати кущик.

Ми розміщуємо нашу орхідею в контейнері і досипаємо грунт до потрібного рівня. Після висадки обов'язково потрібно прорідити рослину. Наша маточна рослина в жалюгідному стані - коренева система сильна, але багато корінців засохли. Все що загинуло та не потрібне ми обрізаємо. Занадто довге коріння, до речі, теж можемо прибрати. Якщо є чорнота (коренева гниль), то необхідно продезінфікувати рослину. Для цього ми попередньо підготували настій марганцівки, в який повністю занурюємо всю кореневу систему. У ньому рослина пробуде близько 30 хвилин - за цей час коренева система продезінфікується, і ми зможемо пересадити в ємність на постійне місце життя. Ємність обов'язково повинна бути прозорою і з отворами. Це потрібно для того, щоб рослина могла дихати, і для фотосинтезу.

Потім досипаємо цеоліт і кору. Стежимо за рівнем, щоб ми не засипали розетку рослини. Зверніть увагу, що ми не поливаємо рослину кілька днів, так як коренева система у нас стояла в марганцівці та досить просочилася вологою.

Як зробити композицію з орхідей не зрізуючи жодної квітки

Берете скляну ємність і наповнюєте її цеолітом. Цеоліт виступатиме дренажем, так як ємність не має отворів. Також нам знадобляться трубочки. В даному випадку, ми попередньо задекорували трубочки мохом та лишайником. Ставимо їх на дно ємності і засипаємо кору.

Потім формуємо саму композицію:

  1. Звільняємо орхідеї з контейнерів.
  2. Позбавляємося від сухих та гнилих коренів, якщо вони є.
  3. Вибираємо середнього розміру орхідею в якості основної для нашої композиції. Поправляємо її листочки та корінці.
  4. Беремо орхідею меншого розміру і разом з фіттонією формуємо композицію. Оскільки в своїх природних умовах проживання фіттонія росте не в корі, а в грунті, то ми їх висадимо безпосередньо в контейнері. Другою причиною посадки цієї рослини саме в контейнері є те, що воно дуже швидко розростається. Таким чином, ми зможемо її контролювати.
  5. Розташування рослини фіксуємо корою і цеолітом. Також важливо простежити за тим, щоб в контейнері не були видні фітонії.

У верхній шар ми досипаємо цеоліт - він буде тримати вологу, і в потрібний момент віддавати її рослинам. Таким чином, у нас не будуть вимиватися поживні речовини, і, за принципом добрив пролонгованої дії, будуть потихеньку віддавати всі речовини кореневій системі рослини.

Як прикрасити композицію з орхідей

Прикрашати нашу композицію ми будемо декількома видами моху (зозулин льон, сфагнум), сосновими гілочками і корою. До речі, у моху під назвою сфагнум є ще додаткова функція - бактерицидна. Всі наші види моху будуть затримувати вологу на верхньому шарі кори. Так як повітря у нас в кімнатах дуже сухе, то основна функція моху - утримати вологу.

Зробимо природний вигляд композиції за допомогою соснової гілочки.

Після завершення декору - ми поливаємо композицію. Робимо це дуже акуратно, щоб не забризкати стінки нашої ємності (в нашій ємності немає отвору для зливу води). Оскільки композиція вийшла досить важкою, то ми не зможемо кожен раз її перевертати і зливати воду. Для зливу води нам послужить трубочка.

Сьогодні ми показали, як з декількох орхідей можна зробити чудову композицію. Наповнюйте свій будинок красою - вона буде радувати вас кожен день!

У наступному випуску програми "Вдалий проект" на телеканалі "Інтер" Катерина Кордун розповідає про те, як зробити квіткову композицію.

Отримайте безкоштовну консультацію

Ми отримали ваш запит. Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.
Виникла помилка. Повторіть або зателефонуйте нам.