InstagramFacebookFacebookYoutubePinterestTwitterLinkedin096 707-40-47Рус

Як створити квіткову клумбу на садовій ділянці

Квіткові клумби дають можливість надати колір і текстуру вашому ландшафтного дизайну. Квітники та клумби можуть мати різні форми і складатися з різноманітних рослин, від невеликих однорічних квітів до великих чагарників. До підбору місця, стилю і власне рослин для квітників і клумб слід поставитися дуже уважно.

Стиль квітника

Стиль і форма квітників диктується архітектурним стилем будинку і всього ландшафту ділянки в цілому. Різні стилі оформлення квітника залежать і від типу обраних рослин. Наприклад, сучасний ландшафт може бути більш суворим, у ньому переважають клумби прямих форм, а сад в стилі кантрі або Провансу заохочує велику кількість посадок неправильних форм, з розмаїттям квітучих рослин.

Продумайте кольорову гаму

Виберіть основну колірну схему, що складається з двох або трьох кольорів, які добре виглядають разом. Прикладом можуть бути жовтий і синій - це взаємодоповнюючі кольори. Саме тому жовті кореопсіси або лілейники виглядають дуже привабливо з синьою шавлією. Фіолетовий колірвідмінно виглядає з помаранчевим. Наприклад, фіолетові братки чудово доповнюють помаранчеві мініатюрні троянди. Ви також можете створити «веселку» з різноманітних квітів, але і їх слід правильно підібрати, щоб клумба виглядала гармонійно. Є відмінне емпіричне правило, яке свідчить про те,що слід дотримуватися не більше трьох основних кольорів і додавати різноманітность, варіюючи відтінками кожного кольору. Таким чином, ваша квіткова клумба буде виглядати більш згуртовано і гармонійно. Поєднуйте різні текстури і форми квітів і рослин - це створить чарівну атмосферу на всій ділянці.

Використовуйте різні рослини

Використовуючи різні типи рослин (чагарники, карликові сорти дерев, багаторічники і однорічники) ви додасте характеру всій присадибній ділянці. Яскраві кольорові однорічні і цибулинні добре доповнюють будь-які клумби і квітники, забезпечуючи колір і сезонність. Додайте контраст за допомогою декоративних злакових трав і рослин з цікави млистям, таких як міскантус, імперата, і чагарники: барбарис, спіреї та ін. Вічнозелені кущі, такі як гірські сосни або різні сорти ялівців, створюють приємний фон для яскравих квітів.

Розміщення рослин по висоті

Розташуйте найнижчі рослини спереду і найвищі рослини ззаду. Таким чином, ви отримаєте кращий огляд кожної рослини. Посадка рослин в групах, замість рядів, буде виглядати більш природною. Якщо вивисаджуєте цибулинні або однорічні рослини, які необхідно замінювати протягом сезону, то помістіть їх спереду, щоб до них було легше дістатися.

Мульча

Після створення квітника бажано задекорувати його мульчею. Цей прийом використовується для зменшення проростання бур'янів і утримування вологи в грунті. Саме мульча додасть охайний, закінчений вигляд вашим клумби. В якості мульчі використовуються тріска, кора різних фракцій, галька та інші види камня.

Місце посадки

Зверніть увагу на освітленість обраного вами місця для посадки клумби, і вивчіть, які рослини і наскільки вимагають світла. Щоб побачити, які частини ділянки отримуют ьповне сонце (а це, як мінімум,шість годин сонячного освітлення), а які області частково затінені, потрібно просто поспостерігати за вашою присадибною ділянкою. Пам'ятайте, що більшість квітів люблять сонячні місця.Квіткова клумба на півдні ідеально підходить для посухостійких багаторічників, таких як кореопсис і ехінацея. Розсіяне сонячне світло (півтінь) так само підійде, але вже для іншої групи рослин, таких як хоста або гейхера.

Як створити клумбу

  1. Ескіз. Перш ніж посадити квітник або клумбу, необхідно зробити ескіз. Це важливо, тому що ви, таким чином, можете визначити найкраще розміщення та розмір вашої нової квіткової клумби. До того ж, створення ескізу дозволить вам «грати» з ідеями, розмірами і форма квітника. Це також полегшить вибір рослин, оскільки вони завжди повинні бути сумісні між собою, і підходити під певні крітеріі.
  2. Розбивка клумби або квітника. Після того, як ви визначилися з місцем розташування клумби, слід винести її в натуру. Для цього використовуються кілочки і шпагат, за допомогою яких і наносяться контури квітника.
  3. Якісна підготовка грунту є одним з основних кроків для створення привабливої клумби. Адже здоров'я рослини безпосередньо залежить від складу грунту, з якої рослини споживають всі поживні речовини. Якщо грунт зовсім поганий, краще його замінити на більш багатий по складу грунт. Після чого, перекультивувати і тільки після цього висаджувати рослини.
  4. Дренаж. Не забуваємо і про дренажі для дуже вологих ділянок. Адже якщо буде збиратися вода, то рослини можуть постраждати від кореневої гнилі, від неї дуже важко врятувати рослини. Для дренажу можна використовувати пісок або щебінь, який засипають в посадочні ями.
  5. Звичайно, будь-які посадки потребують догляду.

Догляд за клумбами і квітниками

Крім звичайної прополки, клумби необхідно поливати, удобрювати, обробляти різними хімікатами, щоб рослини не хворіли і ін.

  • Полив. Поливати необхідно регулярно. Бажано, щоб був автоматичний полив, адже тоді ви точно не забудете полити ваші улюблені рослини.
  • Добрива. Удобрювати клумби і квітники слід за визначеним графіком. Так навесні вносять азотні добрива, які поліпшать зростання і цвітіння рослин. А восени вносять добрива, які  фосфор і калій. Ці елементи допомагають рослинам краще підготуватися до зіме.Защіта від шкідників. Для того що б запобігти появі різних хвороб і шкідників потрібно регулярно проводити хімічні обробки. Такі обробки проводяться акарицидами від шкідників і фунгіцидами проти різноманітних болезней.К догляду відносяться і обрізка відмерлих та пошкоджених частин рослин і відцвілих квітів і суцвіть. Це робиться для того що б клумби і квітники мали охайний від.

Основні помилки при створенні квітників і клумб

1. Не правильна відстань між рослинами. Якщо у ваших квітів не буде достатньо місця між ними, вони не зможуть рости і розвиватися. Ваша клумба стане переповнена, і в кінцевому підсумку рослини будуть «душити» одне одного. Для уникнення цієї помилки варто всього лише при створенні клумби, рослини розміщувати з урахуванням дорослих розмірів рослин.

2. Посадка без урахування освітленості. Рослини по-різному ставляться до освітленості: деякі вважають за краще півтінь, а інші люблять відкрите сонце. Щоб уникнути цієї помилки, слід скласти план посадок в залежності від освітленості ділянки.

3. Грунт. Навіть якщо ваш грунт не особливо підходить для посадки квітів та інших рослин, ви можете для посадки використовувати різні субстрати - це торф'яні суміші різної кислотності, які в своєму складі мають добрива тривалої дії. Саме вони допоможуть рослинам вкорениться швидше і поліпшать структуру почви.

Створюйте клумби правильно, з урахуванням усіх тонкощів і вони будуть вас радувати у дизайні саду протягом усього сезону. Компанія ландшафтного дизайну "Магія саду" допоможе створити клумбу на вашій садовій ділянці в Києві та Київській області. Звертайтеся до нас за тел .: 096 707-40-47.


Отримайте безкоштовну консультацію

Ми отримали ваш запит. Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.
Виникла помилка. Повторіть або зателефонуйте нам.