InstagramFacebookFacebookYoutubePinterestTwitterLinkedin096 707-40-47Рус

Садові композиції і квітники

Оформлення садових композицій і квіткових клумб в Києві та Київській області

З чого складається сад? Що найчастіше включають в красивий ландшафтний дизайн? Звичайно ж ми звикли бачити в саду багато декоративних рослин, які б гармонійно виглядали. Для цього рослини об'єднуються в садові композиції, одним з варіантів яких є квітники.

Квітник - це будь-яка композиція, складена, переважно, з красивоквітучих трав'янистих рослин. Для багатьох квіти є визначенням й самого саду. Попросіть дитину намалювати сад - і він намалює кілька квіток. Дайте садівникові або дачнику трохи простору біля ганку - і там з'явиться квіткова клумба.

Оскільки рослини цвітуть у різні пори року, а деякі рослини є однорічними та гинуть щозими, дизайн квітника повинен враховувати як послідовність цвітіння, так і послідовність поєднання кольорів в різні сезони. Крім організації квітів в клумбах, обмежених однорічними і багаторічними рослинами, проект садових композицій повинен враховувати й багато інших аспектів, наприклад час догляду за квітниками.

Правильний вибір рослини передбачає врахування умов ділянки. Часто ми вибираємо квітку тільки за зовнішній вигляд, незалежно від того, чи можемо ми надати відповідні умови. Але найбільшого успіху ми досягнемо як з однорічними, так і з багаторічними рослинами, якщо спочатку з'ясуємо, які саме умови ми можемо надати рослинам.

Необхідні умови для вибору рослин садової композиції

Освітленість сонцем

Наскільки багато сонячного світла потрапляє на місце садової композиції

Тип грунту

Від типу грунту вашої ділянки залежить вибір рослин квітника
Цветок

Догляд за квітником

Наскільки багато часу ви готові приділяти догляду за квітником

Фотографії садових композицій і квітників

Наші роботи з оформлення садових композицій і квіткових клумб

Як створити готові ландшафтні композиції з декоративних чагарників

Оформляючи клумби, можна використовувати готові ландшафтні композиції, або створити їх самостійно, керуючись деякими правилами. Одним з найважливіших аспектів при створенні квітників є сонячне світло, а саме його кількість, яка потрапляє на квітковий сад. Більшість рослин вимагають гарного освітлення, а вся енергія рослин надходить від сонця. Як правило, чим менше у вас сонячного світла, тим менше кольорів ви отримаєте на рослині; в занадто великий тіні квітучі рослини можуть давати листя, але не цвісти. Отже, більшості квітучих рослин потрібна ділянка з повним сонцем - сонячне світло повине бути присутнім на протязі 6-8-ої години в день протягом усього вегетаційного періоду.

Крім світла, успіх зростання висаджених рослин залежить від грунту. Хороший грунт - не дуже піщаний, не дуже липкий, з достатньою кількістю органічних речовин, щоб він добре висихав, але віддавав достатньо вологи коріння рослин.

Однорічні та багаторічні рослини квітника

Однорічні

Однорічні рослини проходять весь свій життєвий цикл за один вегетаційний період: проростають з насіння вирощують листя і коріння, створюють квіти, насіння, а потім гинуть. Вони користуються популярністю у садівників, так як при правильній посадці вони цвітуть весь сезон. Але ми намагаємося такі рослини не використовувати щоб клієнтам не доводилося щороку їх заново саджати.

Однорічники прекрасно підходять для місць, де потрібно багато квітів, але їм, як правило, потрібно більше поливу, підгодівлі й іншого догляду, ніж багаторічні рослини, і садити їх щорічно може бути важким заняттям.

При плануванні ландшафтного дизайну клумб потрібно звернути увагу на вартість робочої сили на щорічну висадку їх в квітник. Ціна цвітіння однорічних рослин полягає в тому, що вони потребують регулярного поливу та підгодівлі поживними речовинами, а також сонячного світла.

Багаторічні

Багаторічні рослини - рослини, кореневі системи яких залишаються живими під землею протягом декількох років або навіть десятиліть. Частина над грунтом може загинути взимку, але рослина все ще живе й навесні знову проросте. Мінусом довгого життя багаторічних рослин є те, що вони найчастіше цвітуть лише кілька тижнів або місяців щорічно. Період та тривалість їх цвітіння варіюється в залежності від видів.

Багаторічники забезпечують стійку структуру і форму саду, їм, як правило, потрібно менше догляду, ніж одноліткам. Багаторічних рослин, незалежно від того, купуєте ви їх як насіння або саджанці, може знадобитися рік або більше, щоб закріпитися та зацвісти в саду, але зусилля окупляться з роками.

Багаторічні рослини не зовсім безтурботні - в залежності від їх виду, вашого клімату та грунту, їм також знадобиться полив й добрива, хоча їм все одно потрібно менше уваги. Багаторічні рослини, які, як правило, потребують мінімального догляду - це місцеві рослини, ті, що еволюціонували й процвітали в вашій місцевості до того, як ви почали за ними доглядати.

Створюючи садові композиції, не бійтеся додавати в них контрастності. Контраст підкреслює різницю між рослиною або предметом та його оточенням. Використання контрасту - кращий спосіб уникнути передбачуваності в саду. Ви можете створити контраст, маніпулюючи різними елементами, такими як форма, текстура та колір.

Різні відтінки кольорів можуть також створити чудові контрасти. Колір чіпляє око, викликає настрій та відбиває час року. Як потужний та об'єднующий інструмент, колір має сильні ефекти.

Отримайте безкоштовну консультацію

Ми отримали ваш запит. Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.
Виникла помилка. Повторіть або зателефонуйте нам.