InstagramFacebookFacebookYoutubePinterestTwitterLinkedin096 707-40-47Рус

Водойми, водоспади

Декоративні водойми, водоспади, ставки, фонтани в Києві та Київській області

Як приємно в спеку відчути на собі легку, освіжаючу прохолоду, що лине від водойми... Але людині, що живе за містом, навіть не потрібно виїжджати на природу, щоб відчути це прекрасне почуття. У себе в саду Ви можете втілити такі рішення ландшафтного дизайну, як штучна водойма, водоспад або фонтан!

Види водойм у ландшафтному дизайні

Водоем

Статичні

Водоймища зі стоячою водою: болотце, ставок, басейн

Фонтан

Динамічні

Водні структури, в яких штучним способом створюється течія або рух води: джерело, струмок, водоспад, фонтан

Статичні водойми

Ставок

Найпоширеніша статична водойма для саду це ставок. Він може мати будь-яку форму, яка безпосередньо залежить від дизайну саду.

Ставок у саду природного стилю, повинен максимально нагадувати натуральне водоймище неправильної форми, з "рваними", нерівними берегами. Вітаються перепади висот та глибин. Він декорується річковою галькою, природним каменем, натуральною глиною, піском.

Декоративний ставок у ландшафтному дизайні класичного стилю навпаки потребує точної геометричної форми. Його оточують акуратно підстриженими рослинними композиціями, всі частини та елементи декору вибудовують у повній симетрії.

Басейн

Одна з найпопулярніших форм водоймища для купання - це басейн. Басейн на ділянці обов'язково потребує глибокого очищення води, тому оснащений складною системою фільтрів або потребує періодичної дезінфекції.

У сучасному ландшафтному дизайні все більш затребуваними стають біобасейни та біопруди. Це водойми з цілком природною очищувальною екосистемою, роль якої виконують певні рослини, висаджені у біоплато.

Динамічні водойми

Водоспад

З динамічних водойм для саду частіше віддають перевагу водоспаду.

Декоративний водоспад у саду є вертикально падаючим потоком води. Сучасні конструкції та дизайн водоспаду дозволяють розмістити його навіть на дуже маленькій ділянці абона терасі чи всередині будинку. Якщо місце в саду дозволяє, то водоспад доповнює ландшафтний ставок.

Струмок

Струмок - це потік води, що протікає по невеликому руслу. Найбільш органічно виглядає струмок у ландшафтному дизайні на ділянці зі схилом. Витоком для струмка може бути водоспад або фонтан, а русло з цікавими уступами та вигинами, створить цілий каскад міні водоспадів. Така водойма вимагає багато місця на ділянці, але безумовно робить дизайн саду унікальним.

Фонтан

Фонтани в саду ділять на струменеві та струменево-пінні. Як самостійний елемент вони обладнуються ємністю для збору води. Або ж стають частиною штучного ставка.

Фотографії водойм

Штучні водойми, що виконані компанією ландшафтного дизайну "Магія саду"

Монтаж та облаштування водойм

Створюючи штучні водоймища в ландшафтному дизайні, їх можна розділити на кілька типів за способом облаштування основи:

Бетонні споруди

Створюють надійну, міцну основу. З плюсів – доступність різних форм та обсягів. Хоча це досить дорогі конструкції, що вимагають складних інженерних рішень, витрат на будівництво, встановлення обладнання та подальшу гідроізоляцію.

Чаша для водойми із пластику

Купити таку чашу можна вже готову, а основна її перевага – простий монтаж, стійкість до ультрафіолету. Хоча досить мінусів - невеликий обсяг, ненадійний матеріал, стандартні форми, що виглядають не завжди природно.

Гнучка гідроізоляція

Бутилкаучукова або будь-яка інша сучасна плівка. На сьогодні це найдоступніший і надійний матеріал для гідроізоляції основи водойми. Легко монтується, довго служить, дозволяє створювати будь-які форми, або навіть міняти форму вже готової водойми. Адже плівку можна легко демонтувати і застелити наново, вже за новими контурами.

Для того щоб зробити водоймище своїми руками, можна знайти безліч прикладів конструкцій з підручних матеріалів. У такому випадку роблять водойму з ванни, з колеса, бочки, з покришок. Всі ці ідеї ставка біля будинку мають право на життя, хоча часто така водойма виглядає аматорською.

Рослини для водоймищ

Берегову лінію водойм засаджують вологолюбними невисокими рослинами: дербенник, осока, щучка дерниста. Вибирайте рослини з невеликою кореневою системою, щоб згодом вона не завдала шкоди гідроізоляції водойми. Краще комбінувати рослини схожі за зростанням і темпом розростання. Хорошим варіантом стане акцент на вічнозелені рослини, щоб дизайн водоймища виглядав декоративно і взимку.

Часто застосовують водні рослини, що висаджуються прямо у водойму. У місцях, де тиха, спокійна вода добре приживуться: латаття, лілії.

За наявності будь-якої штучної водойми на ділянці, їй потрібно надавати якісний догляд та обслуговування, тому при плануванні ландшафту, обов'язково потрібно це враховувати.

Більшість водойм взимку необхідно повністю спускати, особливо якщо вони обладнані механізмами, щоб уникнути поломки насосів, чи розриву труб у морози. Виняток становлять зариблені водоймища, їх спускають частково, залишаючи місце для зимівлі риби.

Будь-яка водойма в саду додасть ландшафту нотки розкоші і стане найкращим місцем для відпочинку. Щоб уберегти себе від можливих проблем та зайвих витрат при його облаштуванні, краще звертайтеся до фахівців компанії Магія саду Катерини Кордун. Ми підберемо Вам найкращий варіант водойми, який підійде за ціною та дизайном, а також будемо здійснювати подальший догляд і обслуговування ландшафтного дизайну.

Отримайте безкоштовну консультацію

Ми отримали ваш запит. Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.
Виникла помилка. Повторіть або зателефонуйте нам.