InstagramFacebookFacebookYoutubePinterestTwitterLinkedin096 707-40-47Рус

Вогнище в саду

При створенні саду більшість власників присадибних ділянок хочуть мати не просто красивий, але ще й практично облаштований ландшафт. Навіть на ділянці невеликого розміру, продуманий дизайн саду допоможе організувати комфортну зону відпочинку і вогнище. Повірте, це стане найулюбленішим місцем проведення дозвілля всієї Вашої родини!

Варіанти вогнища в саду

На сьогоднішній день вибір варіантів вогнища радує своєю різноманітністю.Вони можуть відрізнятися за матеріалом, способом монтажу, функціоналу, дизайну та ін.

Для початку потрібно визначити, яке призначення вогнища у дворі для Вас важливо. Це може бути чисто декоративне вогнище, у якого Ви будете милуватися грою вогню. Або ж воно буде і функціональним, тобто використовуватися для приготування їжі.

За способом установки на ділянці вогнище буває:

  • Переносне. Таке вогнище мобільне і зручне для переміщення ділянкою. Найчастіше зустрічається таке вогнище металеве (чавунне). До того ж існує маса його різноманітних варіантів за розміром, формою, дизайном. Можна купити це вогнище у вигляді чаші, мангала, барбекю, при цьому одразу готовим і з усіма необхідними аксесуарами: кочерга, кришка, решітка для гриля.
  • Стаціонарне. Це вогнище монтується стаціонарно на спеціальному майданчику, так званій зоні вогнища. Виготовляють таке вогнище з бетону, цегли, каменю, металу та інших вогнетривких матеріалів.


Вибір способу монтажу вогнища багато в чому залежить від розміру ділянки. Переносні вогнища частіше використовують в маленьких дворах, щоб заощадити місце, прибираючи вогнище, коли їм не користуються .Стаціонарні потрібно розташовувати на спеціально відведеній площадці, розміром, як мінімум, 2 × 2 м. Хоча правильно і стильно організоване, таке вогнище стане невід'ємною частиною всього ландшафтного дизайну. До того ж, на сьогоднішній день, такі осередки не обов'язково робити твердопаливними, можна підвести до них газ. В такому випадку в вуличне вогнище засипають декоративний матеріал - невелике каміння, гравій, кольорове скло, імітація дров з кераміки - це виглядає дуже незвично і ефектно. І при цьому не потрібно буде постійно очищати вогнище від золи.

За типом розміщення вогню у вогнищі, їх можна поділити на:

  1. Відкритого типу - вогонь розпалюють на відкритій площині вогнища.
  2. Закритого типу - таке вогнище ствроють з високими бортами, що ззовні нагадують колодязь, тандир.
  3. Заглибленого типу - це, можна сказати, вогнище в землі. Тобто вогонь розводять в спеціально облаштованому заглибленні, нижче рівня землі.

Як облаштувати вогнище у дворі

Звичайно, в сучасному світі можна знайти безліч порад, як облаштувати вогнище в саду своїми руками. І це може стати дуже цікавим досвідом. Тільки враховуйте, що зона вогнища повинна відповідати всім протипожежним нормам, адже ми маємо справу з відкритим вогнем.

Вогнище слід розміщувати на максимально рівному майданчику вимощеному вогнетривким матеріалом: тротуарною плиткою, каменем, вогнетривкою цеглою, щебенем або відсівом.

Якщо ділянка знаходиться на схилі, краще розділити територію за допомогою підпірних стінок, відокремивши рівний горизонтальний уступ призначений безпосередньо під зону багаття.

Розміщуючи вогнище на садовій ділянці, зверніть увагу на такі нюанси:

  • необхідний відступ зони багаття від житлових та господарських будівель повинен бути мінімум 2.5 - 3 метри;
  • не можна розташовувати вогнище під кроною дерев, впритул до кущів, клумб, безпосередньо на газоні;
  • врахуйте вітренність на ділянці, і розмістіть вогнище з підвітряного боку;
  • продумайте зручний підхід до багаття, місця для відпочинку поруч з ним.


Вогнище в ландшафтному дизайні завжди буде актуальним та користуватиметься попитом. Адже проводити час біля вогню - закладено в людських генах. Багаття являється для нас символом домашнього тепла і затишку. Довіривши організацію зони вогнища професіоналам з компанії ландшафтного дизайну Магія саду від Катерини Кордун, Ви гарантовано отримаєте сучасне вуличне вогнище, відповідне стилістиці будинку і дизайну саду. До того ж, це буде продумане і безпечн емісце для проведення часу біля живого вогню. Наша компанія виконує будь-які роботи в сфері ландшафтного дизайну на території Києва та Київської області - від укладання рулонного газону до установки архітектурно-ландшафтних конструкцій. Отримайте безкоштовну консультацію

Ми отримали ваш запит. Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.
Виникла помилка. Повторіть або зателефонуйте нам.