InstagramFacebookFacebookYoutubePinterestTwitterLinkedin096 707-40-47Рус

Принципи створення композицій в ландшафтному дизайні

Головне завдання ландшафтного дизайнера - створити на Вашій ділянці ексклюзивний ландшафт, а не просто висадити рослини в саду. Для того, щоб отримати гармонійний дизайн саду і правильно розділити територію ділянки - рослини садять певними групами - композиціями.

Композиція - церозміщення в просторі різних форм, об'єктів, кольорів, які всі разом створюють цілісний, завершений образ.

Існуючі способи складання композицій універсальні у всіх видах мистецтва. Не виняток і ландшафтний дизайн, в ньому в композиціях об'єднують рослини. При створенні ландшафтної композиції, кожній рослині, що бере в ній участь, відводиться певна роль.

Акцентні рослини

Як акцент в композиціях використовують рослини, які виділяються серед всіх інших і відразу притягують до себе погляд. Найчастіше така рослина має низку відмінних декоративних ознак - незвичайна архітектоніка крони, велике і виразне листя, гарне цвітіння, цікава графіка розгалуження гілок. До розряду особливо декоративних елементів композиції відносять такі рослини, як: клен, гортензія, рододендрон, калина, сортовий бузок і ін.

Також акцентні рослини відіграють важливу роль у всьому дизайні саду. Вони стають основою для стилістики, кольору, об'єму і інших показників складаємих комбінацій.

Акцентні рослини розміщують навпроти нейтрального фону, тим самим підкреслюючи їх характерні особливості. Наприклад: пурпурний барбарис Тунберга на тлі світлої зелені беріз, або гостролистий клен Друммонді з строкатим листям, фоново відтіняє насичений зелений колір туй. Підібравши вдале фонове оточення, можна зробити яскравим акцентом композиції навіть вельми скромні екземпляри, за прикладом Жимолості татарської, що виглядає вражаюче тільки в період цвітіння.

Умовно можна виділити такі варіанти акцентів:

  • Вертикальний. Можливий у рослин з чіткими лініями вертикалі вираженими у формі їх крони, стовбура, суцвіть. Сама природа створила прекрасні вертикальні акценти у крон хвойних. Або ж колоноподібні форми деяких видів дуба, горобини. З чагарників можна виділити темно-бордові гілки Дерна, сорт барбарису Тунберга Еректа, дерева на штамбі.
  • Акцент тоном. Притаманний рослинам з насичено-темним або навпаки нейтрально світлим відтінком листя або квітів.
  • Архітектурний. До нього відносять сорти з незвичайною архітектонікою, цікавими вигинами стовбура;
  • Акцент кольором ставлять сорти з яскравим листям або квітами.Такий акцент переважно тимчасовий, а вірніше, сезонний. Рослинами з постійним таким акцентом є хвойні і вічнозелені види. Наприклад ялина Хупс з блакитною хвоєю є постійним колірним акцентом, а ось квітучий Рододендрон – тимчасовим.

Рослини як фон

Це група рослин, що складає фонову пляму для рослини акценту. Як правило, це хвойні сорти не яскравого зеленого відтінку або листяні сорти з дрібним листям. Вони являють собою щось на зразок декорації, на тлі якої рослини з яскравими декоративними рисами, виділяються у всій своїй красі. Фонові рослини дуже важливі в композиціях, хоча їх вибір не такий вже й великий. Найчастіше для такої функції вибирають - спіреї, тиси, самшити, ялівці і т.д.

Контрастні рослини (Аддітіви)

Для красивої композиції може бути досить фону і акценту. Але для більш яскравого її сприйняття можна використовувати контрастні рослини, їх ще називають Аддітіви. Дані рослини виступають контрастом щодо акценту, відрізняючись від нього за формою, кольором і розміром листя, пагонів, крони.

Можливо використовувати більше ніж один аддітів, при цьому кожен з них бере на себе певний контраст по якійсь декоративній відмінності. Наприклад рослини із суцільною об'ємною кроною будуть відмінним контрастом до мультіштамбу, а дерево з темним великим листям добре відтінить рослини зі світло-салатовим забарвленням. Контрастнірослини переводять всю увагу надекоративні характеристики акценту, перетворюючи його деталі будови в об'єкт дійсно художньої величини.

Технічний посадковий матеріал

Технічна частина в композиціях відводиться рослинам, які заповнюють порожнечі. Тобто ними закривають порожні місця, в той же час надаючи композиціям декоративності в різні сезони. Такими рослинами можуть виступати невисокі злакові, почвопокрівники, напівчагарники. Найчастіше вони замінюють мульчу, покриваючи і прикрашаючи грунт в межах композиції.

Компанія Магія саду проектує ландшафтний дизайнв Києві і області вже багато років. Якщо Ви бажаєте придбати рулонний газон в Києві, замовити ландшафтний проект або догляд за садом, завжди будемо раді надати Вам кваліфіковану допомогу. Ознайомтеся з вартістю робіт на ландшафтний дизайн в розділі ціни. Отримайте безкоштовну консультацію

Ми отримали ваш запит. Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.
Виникла помилка. Повторіть або зателефонуйте нам.