InstagramFacebookFacebookYoutubePinterestTwitterLinkedin096 707-40-47Рус

Мульчування і його естетична цінність

Сьогодні жоден ландшафтний проект не обходиться без мульчування.

Мульчування - це укривання грунту мульчею, для її захисту і поліпшення властивостей, а також як спосіб, що допомагає зменшити зростання і поширення бур'янів. В якості мульчі застосовують органічні матеріали - кора, деревна стружка, тріска, і неорганічні - кам'яна крихта, галька і т.д. Залишати грунт в композиціях і квітниках не покритим вельми не практично, і тим більше не естетично. Мульчування надає ландшафту охайний і завершений вигляд.

Компанія ландшафтного дизайну Магія саду, при створенні садових композицій, квітників і городів, найчастіше використовує для мульчування соснову кору. Цей природний матеріал продається в 5 фракціях - від 2 -10 мм найдрібніша до 5 - 8 см найбільша, і має безліч переваг. Головним є те, що грунт під шаром кори не треба покривати агрополотном. Тому ця мульча виступає одночасно як дренаж - вода легко проникає в землю, але при цьому не застоюється. Шар кори значно зменшує випаровування вологи з грунту, і не перешкоджа циркуляції повітря в її верхніх шарах.

Осьосновні плюси мульчування сосновою корою:

  • Взимку кора запобігає підмерзанню коренів, влітку - їх перегріву і підсиханню;
  • Полив і підживлення рослин можна проводити поверх кори;
  • Знезаражує грунт (служить природним антисептиком);
  • Під час дощу і поливу запобігає процесу розмиття і ущільнення грунту, перешкоджає попаданню бруду на рослини;
  • Довгий час не втрачає своїх зовнішніх якостей;
  • При переплануванні квітників і композицій, шар кори легко знімається, а залишки її можна перемішати з верхнім шаром грунту, як добриво до грунтосуміші.

Найбільш ефективне застосування соснової кори на легких піщаних і супіщаних грунтах, а також в регіонах з сухим кліматом.

Така мульча особливо необхідна рослинам, що віддають перевагу кислому грунту.

Вона створює і підтримує процес Мікориза- взаємовигідний симбіоз грибного міцелію з корінням рослин. Особливо потребують присутності симбіотичних грибів рослини із сімейства вересових, в тому числі рододендрони, азалії. Мульча з кори відмінно підходить для папоротей, гербер, антуріума, камелій, сентполіі і т.д. Абсолютно органічна вона в композиціях з хвойними рослинами.

P.S. Застосовувати соснову кору можна не тільки на садових ділянках. Це гарне доповнення в вазони з кімнатними рослинами. Вона додасть їм відмінний естетичний вигляд і врятує від швидкого пересихання землі.

Отримайте безкоштовну консультацію

Ми отримали ваш запит. Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.
Виникла помилка. Повторіть або зателефонуйте нам.