InstagramFacebookFacebookYoutubePinterestTwitterLinkedin096 707-40-47Рус

Що важливо знати про ландшафтні композиції

Гарний ландшафтний дизайн безпосередньо залежить від правильно побудованих ландшафтних композицій і вірно підібраних рослин. Багато хто думає, що створення красивої декоративної композиції - дуже просте завдання. Але чи так це?!
Декоративні ландшафтні композиції - це не просто кілька посаджених разом рослин. Адже саме ландшафтні декоративні групи приковують погляд, дивують і інтригують.Тому декоративні композиції є фундаментом не тільки для практичного,а й для вишуканого ландшафту.

4 основні елементи, які допоможуть при створенні декоративних ландшафтних композицій

У ландшафтній архітектурі, як і в інших дизайнерських професіях, є 4 елементи, які є фундаментом хорошого ландшафтного дизайну.

 1. Лінії. Одна з основ ландшафтних композицій - це різноманітні лінії: вертикальні, горизонтальні, діагональні, прямі або зігнуті. Лінії застосовуються в ландшафтних конструкціях для управління рухом або залучення уваги до певного об'єкту: водойми, фонтану або ін. Наприклад, пряма пішохідна або садова доріжка з фокусом в кінці, природно, привернуть увагу людини до цього ландшафтного об'єкту. І навпаки, звивиста доріжка додасть ефект несподіванки і загадковості.
 2. Форми. Рослини бувають різноманітних форм: круглі, вертикальні, витягнуті і ін. Кругла рослина, яка посаджена в клумбу з вигнутим кордоном надає пейзажу плавний і природний характер. А рослина колоновидна, вертикально спрямоване вгору, розташована вздовж прямої доріжки, набуває формальний характер. Звичайно, якщо рослини висаджені групами, то вся композиція розглядається, як єдине ціле. При плануванні декоративних композицій важливі не тільки форми рослин, але і форми квітників, клумб, терас, патіо і ін. Так, багатокутні форми, особливо трикутні, слід з акуратністю вписувати в навколишній ландшафт. Пов'язано це з тим, що гострі кути створюють дискомфорт. А ось звивисті, вільні, плавні лінії створюють відчуття таємничості і м'якості. При використанні кола, слід пам'ятати, що погляд буде прикутий до центру. Тому в центр часто висаджують акцент (наприклад, особливо красиве або фактурне дерево). Квадратні і прямокутні форми «важче» для сприйняття і надають дизайну строгості і формальності.
 3. Колір. Цей елемент, найбільш використовуваний при створенні декоративних композицій. Саме колір має досить сильний вплив на емоції людини. Теплі кольори включають червоні, жовті чи помаранчеві тони. До холодних квітів відносяться бірюзовий і зелений. Теплі або холодні колірні комбінації роблять різний візуальне вплив. Колір рослин повинен враховуватися ще на стадії проектування ландшафту, адже саме він впливає на весь зовнішній вигляд ландшафту і створює настрій. До того ж колір використовується для додання сезонності композиціям і ландшафту в цілому. Звичайно, можна створити і монохромні композиції. У таких групах використовується тільки один колір, але в різних його варіаціях. Це далеко не означає, що композиція буде нудна. Прикладом може бути, використання в білому саду не тільки рослин з білими квітками, а й рослин з облямованим листям або поєднання рослин з білими декоративними елементами.
 4. Текстура. Доріжки, рослини, газони і др. - всі вони мають свою власну текстуру. Контрастні текстури додають родзинку ландшафтним композиціям. До структури рослин відносяться форма рослини і її листа, особливості кори і стебел і т.д. Рослини з масивною і великою текстурою привертають погляд і затримують увагу, а використання рослин з тонкою текстурою візуально збільшує простір. Так, шкірясте листя з зубчастим краєм, товсті гілки або кора з глибокими тріщинами, мають більш грубу текстуру, ніж тонкі лози або дрібненькі квіти, які мають тонку текстуру.

Розуміння і використанняцих елементів - невід'ємна частина створення декоративних композицій в ландшафтному дизайні.

Стиль ландшафтних композицій

Всі декоративні композиції повинні поєднуватися зі стилем будинку і всієї ділянки. Наприклад, при ландшафтному дизайні в регулярному стилі, необхідно підбирати рослини, які будуть добре переносити стрижку. Пов'язано це з тим, що при створенні формованого саду основній масі рослин надаються правильні форми: куби, кулі, прямокутники і ін. Для такого стилю можна використовувати липи, граби, туї, барбариси, єлі, кизильники, бирючину іт.д.

А ось в ландшафтному стилі використовуються рослини в їх природних формах. Наприклад: клени, дуби і платани з їх розлогими кронами висаджуються для створення тіні на ділянці. При цьомуїх не формують, а вони ростуть природним чином.

Види декоративних композицій

У ландшафтному дизайні виділяють кілька видів декоративних композицій.

  Композиції кругового огляду
  Це композиції з декоративних рослин, каменів і малих архітектурних форм, які можна розглядати з кількох сторін. Це може бути група дерев, або чагарників на газоні або багаторічники, які ефектно виглядають між каменів різної величини. Навіть рослини, висаджені в контейнер, можна вважати круговоїю композицією. Звичайно, композиція кругового огляду може бути різної форми (не обов'язково круглої). Адже чим складніше форма такої композиції, тим цікавіше і різноманітніше її можна зробити. Але слід не забувати, що створюючи кругову композицію, необхідно звернути увагу і на її оточення. Головною особливістю такої композиції є зміна виду в залежності від точки огляду.
  Композиції одностороннього огляду
  Такі групи рослин часто використовуються, якщо хочеться щось «прикрити» або «заховати» (наприклад, не дуже гарний паркан або стіну сусідського будинку). Це один з найпоширеніших видів декоративних композицій в ландшафтному дизайні. Побудова такої композиції слід починати з вибору основних рослин, які будуть першої умовної лінією, від якої буде йти композиція. Наприклад, основними рослинами в композиції можуть бути найбільші рослини (ялини, сосни, велик листяні дерева та ін.).


Часто композиції одностороннього огляду необхідні для того, щоб «розбити» монотонність. Для такого ефекту основні рослини вибираються таким чином, щоб вони перетинали кромку забору або стіни в кількох місцях. Щоб добитися природності в однобічній композиції, слід враховувати і те, що чим вище композиція, тим вона повинна бути глибше, і навпаки.

При створенні будь-якого виду декоративних композицій слід враховувати навколишню природню рослинність всієї ділянки.

Підбір декоративних рослин для ландшафтних композицій

Декоративні ландшафтні композиції можуть прикрасити будь-яку присадибну ділянку. Складатися такі композиції можуть з різноманітних рослин: хвойних, листяних, багаторічних і однорічних рослин.

Основна маса хвойних рослин вічнозелені, тому прекрасно виглядають в ландшафтних композиціях в будь-який час року. А листяні рослини будуть додавати фарб в літній період. Втім, є листяні, які декоративні і взимку. Одним з найяскравіших прикладів таких рослин є дерен, у якого взимку гілки, в залежності від сорту, набувають коралово-червоний або жовтий колір і дуже ефектно виглядають на тлі білого снігу.

Особливо ефектно виглядають ландшафтні композиції з поєднанням листяних і хвойних рослин з цибулинними і багатолітниками. Такий варіант клумби, до того ж, буде забезпечувати її сезонність. Але, створюючи таку композицію, обов'язково слід враховувати особливості вирощування окремих рослин, склад грунту, її вологість, кислотність. А при виборі місця необхідно звернути увагу на ступінь освітленості і безпосередньо на розміщення ландшафтної композиції.

Під час створення декоративних композицій важливі не тільки колір листя або хвої. Враховується все: колір кори, стовбурів обраних рослин, колір і форма плодів та ін. Наприклад, тибетська вишня складе відмінний контраст зі снігом своєю темно-коричневою корою.

При правильній комбінації ландшафтні декоративні композиції, і добре підібрані рослини для них, стануть родзинкою будь-якої присадибної ділянки і будуть радувати вас протягом усього сезону.


Компанія ландшафтного дизайну "Магія саду" має великий досвід у створенні декоративних ландшафтних композицій у Києві та Київській області, в укладанні рулонного газону та в загальному створенні дизайну сада. Зв'яжіться з нами - і ми зробимо ваш сад ще красивішим і затишнішим: 096 707-40-47.

Отримайте безкоштовну консультацію

Ми отримали ваш запит. Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.
Виникла помилка. Повторіть або зателефонуйте нам.