InstagramFacebookFacebookYoutubePinterestTwitterLinkedin096 707-40-47Рус

Дизайн сада в стилі мінімалізм

Стиль мінімалізм виник ще на початку 20-го століття. Його засновниками були члени товариства художників з Нідерландів. Їх основними принципами були - ясність, енергійність, "інженерна точність і чіткість" в своїх роботах. Хоча найбільший вплив на формування даного стилю справила саме японська культура, яка почала проникати на Захід у другій половині 20-го століття. Японські тенденції в архітектурі та дизайні, з їх продуманістю в кожній деталі, припали до смаку і європейцям. Звичайно сучасний мінімалізм не має нічого спільного з традиційним японським стилем в плані дизайну. Тут збігається лише ідея - створити зрозумілий і ясний простір.

На сьогоднішній день мінімалізм - це актуальний напрямок у всіх сферах: архітектура, мистецтво, інтер'єр. Не виняток і ландшафтний дизайн. Тут важливо створити в саду візуальний ефект відкритого простору. Тому для створення мінімалізму в дизайні саду підійдуть навіть невеликі ділянки, які в такому випадку тільки вийграють, оскільки будуть здаватися більше.

Форма

У стилі мінімалізм потрібна чітка геометрія. Найчастіше застосовують прості форми, головне їх зрозумілість і завершеність. При чому симетрія тут не важлива, навпаки шукають найбільш нетривіальні комбінації декількох елементарних форм.
На великих ділянка хв мінімалізмі застосовують різнорівневий розподіл висот.

Матеріали

Тут важлива натуральність. Великі кам'яні плити використовуються для мощення доріжок, ступенів, зони відпочинку і басейну. Їх можна доповнювати настилами або обробкою з дерева, застосовуючи при цьому вузькі або середні (не широкі) дерев'яні рейки. Вітається голий бетон, метал. В цілому повинно бути мінімум фарбованих поверхонь, все повинно виглядати просто, натурально, фактурно.

Рослини

Мінімалізм в ландшафтному дизайні грунтується на відсутності рослинного розмаїття. При цьому рослин не обов'язково має бути зовсім мало. Це можуть бути моно-композиції з одного виду, але різних розмірів або форм. Головне ясність і виразність кожної рослинної композиції, її доречне розташування в ландшафтному дизайні всієї ділянки.
Відмінно підійдуть хвойні та вічнозелені рослини, особливо ті, яким можна надати чітку геометричну форму.

Чи не останню роль грає газон. Він заповнює більшу частину ландшафту і повинен виглядати однотонним полотном, без потертості і лисин. Для цього підійде рулонний газон. А в місцях з найбільшою прохідністю можна зробити покрокову доріжку в газоні, вона функціональна, не навантажує простір і популярна в сучасних садах.

Колір

Для мінімалізму характерна стриманість колірної гами. Ніякого буйства кольорів, можливо тільки відмінність за відтінками.
В обробці слід вибирати тільки натуральні кольори - білий, беж, пісочний, цегляний, сірий. Краще зупинитися на комбінації з двох кольорів, або на різних відтінках одного і того ж кольору. Якщо ж додавати 3 колір, то він повинен бути нейтральним - білим або чорним, і застосовуватися, як одиничний акцент.
Мінімалізм, один з небагатьох стилів в ландшафтному дизайні, де прийнятний, і навіть затребуваний, чорний колір.

Водойми

Мінімалізм той стиль, де шукають найоригінальніші рішення в плані водойм на ділянці. Неможна навіть називати це водоймами, швидше застосування стихії води в дизайні. Якраз в цьому пункті мінімалізм вимагає максимального відходу від натуральності.
Створюють водоспади, де вода стікає по вертикальній стіні ,переходячи в потік, закутий в строгі урбаністичні форми.
І в той же час в мінімалізмі на піку популярності еко-ставки і біо-басейни (де вода очищається за допомогою водних рослин),що в принципі не суперечить загальній концепції, головне їх сувора форма.

Декор

Декор для саду в стилі мінімалізм повинен бути великим і виразним, знову ж в мінімальній (навіть одиничній) кількості. Це можуть бути абстрактні скульптури, світильники у вигляді куль, обшивка дзеркалами, інсталяції з металу.
Найчастіший декор - масивні фактурні валуни, корчі незвичайної форми.

Може здатися, що створити ландшафтний дизайн в стил імінімалізм дуже просто - головне взяти всього по мінімуму. Ось тільки легко піти в банальний примітивізм, а не створити стильний дизайн саду. Адже мінімалізм в ландшафті - це цілісний концепт рослин і простору, в якому задіяно трохи деталей, але всі вони тонко продумані і взаємопов'язані між собою.

Щоб отримати по-справжньому дизайнерський ландшафт звертайтеся до професіоналів з досвідом і знаннями. Фахівці компанії ландшафтного дизайну Магія саду якраз входять в цю категорію. Ми швидко і якісно виконаємо укладання рулонного газону в Києві і області, а також розробимо і реалізуємо ландшафтний дизайн в Києві за досить приємною ціною.

Отримайте безкоштовну консультацію

Ми отримали ваш запит. Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.
Виникла помилка. Повторіть або зателефонуйте нам.